PLEN

POKAZY I WARSZTATY

 • LED SHOW

 • pokaz kuglarski i warsztaty kuglarskie

 • pokaz akrobatyki powietrznej

 • pokaz iluzjonistyczny

 • pokaz zwierząt egzotycznych

 • warsztaty profilaktyki uzależnień

 • warsztaty chemiczno-fizyczne

 • pokaz tresury psów

 • warsztaty plastyczne

 • warsztaty ceramiczne

 • warsztaty teatralne

 • warsztaty biżuterii artystycznej

 • warszataty tematyczne, świąteczne

 

LED SHOW

Pos tą tajemniczą nazwą kryją się niesamowite pokazy kuglarskie wykorzystaniem technologii ledowej laserowej. Pokazy adresowane są głównie do prestiżowych firm klubów, mogą być wykorzystane jako oprawa artystyczna wydarzeń artystycznych- koncertów, meczów, gali. Posiadamy najnowsze sprzęty ledowe -poi, wachlarze, kije, maczugi. POI podczas jednego pokazu dają możliwość wyświetlania 60 dowolnych, wybranych przez klienta grafik w tym logo firm, napisy, twarze, skomplikowane wzory, które wprawione w ruch tworzą barwne wstęgi, nie zmniejszając czytelności grafik. Kulminacyjnym punktem pokazów jest akrobatyka na ledowym KoleCyra. Jest to najmłodsza gałąź sztuki akrobatycznej, wynaleziona przez Daniela Cyra w 2003 roku. Polega na akrobacjach i tańcu wewnątrz metalowego koła większego od artysty około 10 cm, które wiruje wraz z artystą rozpiętym na jego obwodzie.

POKAZY ILUZJONISTYCZNE, FLAIR, AKROBATYCZNE

Pokazy zapierające dech w piersiach, bazujące na zdolnościach artystów są ograniczone tylko ich wyobraźnią, w każdym pokazie mogą znajdować się nowe sztuczki, tricki, akrobacje gdyż ciągle trenują i opracowują nowe elementy pokazów. Wyróżnia nas profesjonalne przygotowanie artystów, perfekcyjnie dopracowane pokazy, dbałość o szczegóły- muzykę, wygląd sceniczny, niedostępne Polsce sprzęty akrobatyczne akcesoria iluzjonistyczne konstruowane na zamówienie np. śpiewająca Rura Rubensa. Pokazy opracowywane są z myślą o konkretnym wydarzeniu, jesteśmy także przygotowani na pokazy zamawiane bez dużego wyprzedzenia czasowego.

WIECZÓR ILUZJI

Jest to propozycja dla całej rodziny, w zależności od potrzeb może być dostosowana do dzieci lub dla dorosłych- wówczas prezentujemy sztuczki, których dzieci mogłyby się przestraszyć. Główną atrakcją będzie oczywiście pokaz iluzjonistyczny, możemy zaprosić również klaunów i szczudlarzy, zaprezentować pokaz gigantycznych baniek mydlanych włącznie z zamykaniem ludzi w bańkach. W wersji dla dorosłych proponujemy zapierający dech pokaz pole dance czyli akrobatycznego tańca na rurze. Dopełnieniem nastroju zajmą się nasi artyści, którzy zadbają o odpowiedni klimat wystroju wnętrza oraz oprawę muzyczną.

WARSZTATY PROFILAKTYCZNE

Celem warsztatów jest unaocznienie dzieciom wpływu nikotyny i alkoholu na nasze zdrowie poprzez zabawę i eksperymenty chemiczne, w których będą brały czynny udział. Podczas 45min spotkania wykonamy 4 eksperymenty chemiczne.

 • eksperyment z watą i butelką

w butelce wypchanej watą umieszczamy zapalony papieros, podczas procesu spalania rozmawiamy z dziećmi, na koniec wymujemy szarą watę, którą porównujemy do ludzkich płuc

 • zabawa w krwinki

dzielimy dzieci na drużyny: płuca, krwinki i komórki. Dla rozróżnienia dostają opaski z przyczepianymi na rzepy filcowymi symbolami. Zabawa polega na oddawaniu tlenu do komórek (dzieci przekazują sobie symbole z opasek przyczepiajac je na rzepy). Gdy do zabawy włącza się dwutlenek węgla, szybko okazuje się, że krwinki nie mogą już oddawać tlenu.

 • eksperyment z butelkami napełnionymi wodą i papierosem

Dwie 5l butle łączymy rurką i umieszczamy nad miskami. W dnie każdej z butli robimy dziurkę, przez którą będzie wylewać się woda. W rurce umieszczemy papieros. Po odpłynięciu wody wypuszczamy dym pozostały w butlach na białą chusteczkę, która robi się bardzo brudna.

 • denaturacja białek

W bardzo obrazowy i oczywisty sposób dzieci sprawdzają jak alkohol działa na białko w naszym organizmie. Polewamy kawałki mięsa i jajko alkoholem, który je ścina.

 • eksperyment z alkogooglami

Dzieci próbują pokonać tor przeszkód w okularach imitujących stan upojenia alkoholowego. Oczywiście wzbudza to salwy śmiechu wśród kolegów, ale bardzo dobrze unaocznia jak trudne i niebezpieczne jest kierowanie pojazdem po alkoholu lub jazda z osobą pijaną jako pasażer.

 

WARSZTATY ARTYSTYCZNE

To propozycja w sam raz dla młodych,często nieodkrytych artystów. Pod okiem naszych plastyków dzieci wybiorą się w magiczną podróż do Krainy Sztuki. Poznają wybrane przez Państwa zagadnienia, do wyboru tematy: Uczniowie Picassa, Wielcy Graficy, Malowanie na szkle, Mali rzeźbiarze, Warsztaty biżuterii, Batikowo, Malowanie na jedwabiu, Warszaty Świąteczne – na Wielkanoc, Boże Narodzenie, Sylwestra, święta narodowe. Te scenariusze imprez doskonale sprawdzają się na urodzinach starszych dzieci.

WARSZTATY KUGLARSKIE

Kuglarstwo to nowoczesna forma sztuki cyrkowej. Walka z grawitacją w formie żonglerki, ćwiczenie zręczności przy nauce tańca z ogniem, łapanie równowagi podczas balansowania na linie, jazda na monocyklu, chodzenie na szczudłach poweriser to tylko nieliczne z możliwości które czekają na Was. Każdy znajdzie tu coś dla siebie. Podczas warsztatów kuglarskich pokonujemy swoje bariery, nabieramy pewności siebie oraz świetnie bawimy! Poniżej proponowane zajęcia w ramach warsztatów kuglarskich:

Warsztaty z rozkręcanie talerzykówto nauka rozkręcania miękkiego plastikowego talerzyka na czubku drewnianego kijka. Każda osoba może podejść i zmierzyć się z wyzwaniem. Nauka rozkręcania talerzyka świetnie rozwija cierpliwość oraz determinację i umiejętność dążenia do celu.

Warsztaty żonglerskie -nauka żonglowania lekkimi chustkami i miękkimi piłeczkami. Każda chętna osoba może podejść i zmierzyć się z grawitacją. Dla zaawansowanych przygotowaliśmy maczugi, a nawet specjalne stępione noże. Żonglerka rozwija koordynacje wzrokowo-ruchową, wzmacnia połączenie i synchronizację między półkulami mózgu. Dzięki niej mózg ludzki jest w stanie rozwijać się także w wieku dorosłym. Przede wszystkim jednak to świetna zabawa i sposób na aktywne spędzenie wolnego czasu wraz z rodziną i przyjaciółmi.

Nauka chodzenia po linie-na bezpiecznej wysokości ok. 20cm rozpięta jest specjalna sprężysta taśma, po której można chodzić, skakać, wykonywać niesamowite akrobacje. Taśma taka nazywa się "Slackline" i jest doskonałą formą aktywnego spędzania wolnego czasu. Wbrew pozorom utrzymanie się na sprężystej taśmie wymaga sporo energii, gdyż w próbie utrzymania równowagi małymi ale bardzo dynamicznymi ruchami pracują duże partie mięśni. Slackline to forma rozwijająca koordynację wzrokowo-ruchową, bezpiecznie wzmacniająca mięśnie a także ucząca cierpliwości i uwagi. Przede wszystkim jednak daje olbrzymią satysfakcję i wyzwala olbrzymie pokłady pozytywnej energii!

UWAGA! Do prawidłowego działania tej wyspy zabawowej niezbędny jest dostęp do 2 drzew do zawieszenia taśmy, w odległości ok. 10-15m od siebie. W przypadku większej ilości zamówionych taśm niezbędna jest odpowiednia ilość możliwych miejsc do rozwieszenia ich.

Warsztaty z kręcenia magiczną różdżką "levistick" -Levistick to specjalnie skonstruowana różdżka, która odpowiednio manipulowana wygląda jakby unosiła się w powietrzu. W rzeczywistości osoba obsługująca to urządzenie stara sie nadać mu odpowiedni ruch trzymając cienką niewidoczna żyłke, na której zawieszony jest levistick. Nauka obsługiwania różdżki to wyzwanie dla ludzkiej cierpliwości ale także wspomagacz w rozwoju wyobraźni przestrzennej i logicznego myślenia. Radość, gdy w końcu komuś uda się nauczyć obsługi tego urządzenia, jest nie do opisania!

Warsztaty chodzenia na szczudłach i jazdy na monocyklu – przeznaczone dla starszych dzieci, które asekurowane przez specjalistów mogą spróbować swoich sił w tej niełatwej sztuce. Dysponujemy małymi szczudłami z uchwytami do trzymania dla dzieci oraz szczudłami Poweriser, tzw. „skaczącymi szczudłami” dla młodzieży i dorosłych.

 

Fotografia biznesowa Warszawa